22 Şub, 2022

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 3’üncü Sektör Zirvesi 10-13 Şubat Tarihlerinde Gerçekleşti

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır; hem dünyadaki hem ülkemizdeki güncel siber güvenlik tehditlerini, bu tehditler karşısında kurumlarımızın aldıkları tedbirleri, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin üstlendiği sorumlulukları, kümelenmeye sundukları destekleri ve kümelenmeden beklentilerini anlatarak Zirve’yi açtılar.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 3’üncü Sektör Zirvesi’nde, Türkiye’nin siber güvenlikte dışa bağımlılığının azaltılmasına ve siber güvenlik stratejilerine yönelik daha önce başarılanlar paylaşıldı, yeni dönem hedefleri belirlendi ve bu hedeflere yönelik planlamalar yapıldı.

turkiye-siber-guvenlik-kumelenmesi2022-antalya

Zirvenin 2. gününde küme üyesi yerli teknoloji üreticileri ve entegratör firmalar arasında 300’ün üzerinde B2B görüşme gerçekleşti. Yerli teknolojilerinin pazar payının artırılması, yerli üreticiler ve yerli entegratörlerin uyumlu çalışmasına bağlı. Bu anlamda çok iyi planlanmış ve başarılı bir etkinlik oldu. CyberArts olarak yerli üreticilerimizin yoğun ilgisini görmek ve yeni işbirliği anlaşmaları yapmaktan büyük memnuniyet duyduk.

Yerli ve milli teknolojilerin çoğalması, gelişmesi ve dünyaya açılması kapsamındaki çalışmalarımızın takdirle karşılanmasından ve Siber Güvenlik Kümelenmesi 2021 Yılı Yeni İş Birlikleri Ödül Töreni’nde geniş bir katılım ile aldığımız ödülden dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Aynı inanç ve heyecan ile yolumuza devam ediyoruz.


Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.


 

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar