08 May, 2024

CyberArts CEO’su Erdem Eriş, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Siber Güvenlik Kariyer Günleri’nde Gençlere İlham Verdi

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen, CyberArts olarak da paydaşı olmaktan mutluluk duyduğumuz; “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler (NEET) için İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO)” kapsamında düzenlenen “Siber Güvenlik Sektöründe İstihdam ve Girişimci Sayısının Artırılmasına Yönelik Eğitim Projesi”nin kariyer günleri, 18 Nisan 2024 tarihinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik, genç yetenekleri siber güvenlik sektörüyle buluşturmayı ve geleceğin liderleri olarak yetişmelerine destek olmayı amaçlıyordu. Biz de CyberArts olarak, paydaşı olduğumuz bu değerli proje kapsamında düzenlenen etkinlikte yer alarak gençlerle bir araya gelme ve deneyimlerimizi paylaşma fırsatını yakaladık. Siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlerle birlikte geleceğe yön vereceğimize inanıyoruz.

CEO’muz Erdem Eriş’in etkinlikte gerçekleştirdiği konuşma, gençlerin siber güvenlik alanında nasıl başarılı olabileceklerine dair ipuçları ve motivasyon dolu mesajlar içeriyordu. Özellikle; siber güvenlik sektöründe henüz yolun başında oluşumuz, dijital dönüşümün her adımında artık siber güvenliğin bir ana unsur haline gelmesi, Türkiye’nin savaş alanı olarak belirlenmiş siber güvenlik sahasında önünün açık olması ve siber güvenlik kariyerinde tek yolun hacker olmaktan geçmemesi, birçok başka açık pozisyon olması; önemli başlıklardı.

Siber güvenlik sektöründe yetişecek yeni nesil uzmanların ve liderlerin desteklenmesi için CyberArts olarak gençlere kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz.

Proje kapsamında 4 ay boyunca verdiğimiz eğitimler sonunda sertifikalarını alan 30 siber güvenlik uzmanının 8’ini stajyer olarak aramıza kattık. Diğer arkadaşlarımız da önemli kurumlara stajyer olarak kabul edildiler. Önleri açık olsun.

 

Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.

.

 

İçerik Hakkında:
Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği destekli NEET PRO kapsamındaki Siber Güvenlik Kariyer Günleri, gençleri sektörle buluşturarak onların geleceğin liderleri olmalarına destek olmayı amaçlamaktadır. CyberArts olarak, bu değerli projenin bir parçası olarak gençlerle bir araya gelerek deneyimlerimizi paylaşıp onların siber güvenlik alanındaki kariyer yolculuklarını destekliyoruz. Detaylar içeriğimizde.
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar