22 Ara, 2023

CyberArts ve Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi – CUTTO’dan Önemli İş Birliği

Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi – CUTTO ile Siber Güvenlik Sektöründe İstihdam ve Girişimci Sayısının Artırılmasına Yönelik Eğitim Projesi’nin ilk adımlarını attık. Birçok başvuru arasından seçilen 15 kadın ve 15 erkek siber güvenlik uzmanı adayı, CyberArts eğitmenlerinden yoğun ve kapsamlı siber güvenlik eğitimleri almaya başladı. Adaylar bir taraftan da CyberExam platformu üzerinden programlama, web uygulama güvenliği, kablosuz ağ güvenliği, siber olay müdahale ve sızma testleri gibi alanlarda uygulamalı olarak bulut tabanlı laboratuvar ortamlarında öğrendikleri konular kapsamında pratik yapma şansına sahip oldular. Düzenlenen bu eğitim programı sonrasında başarılı olan öğrenciler iş yeri staj programlarını da tamamlayarak siber güvenlik sektörüne hazır hale gelecekler.

Siber güvenlik sektörünün en büyük eksiklerinden biri olan nitelikli insan gücü yetiştirme çalışmalarına böyle nitelikli bir katkı sağlayabilmek ve bu projenin paydaşı olmaktan gurur duyuyoruz.

Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.

İçerik Hakkında:
Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi – CUTTO ile iş birliği içinde yürüttüğümüz proje kapsamında, 15 kadın ve 15 erkek siber güvenlik uzmanı adayına yoğun eğitim vererek, nitelikli insan gücünü sektöre kazandırmayı amaçlayan projemizle ilgili detaylar burada.
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar