02 Eyl, 2021

Siber Saldırı Hattında Hedef Türkiye!

Dünyanın ünlü hacker gruplarından biri olan Anonymous Türkiye’yi hedef olarak gösterdiği iddia edildi.

Anonymous Kimdir?

Anonymous, çeşitli siyasi olayları, genellikle devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek protesto eden hacktivist grubudur.

CyberArts ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Anonymous gerçek hesaplarından bu iddialara yönelik resmi bir açıklama yapılmazken, ‘YourAnonRy0n’ isimli twitter kullanıcısı tarafından Anonymous olarak siber saldırılar gerçekleştirileceğini söylemektedir. Dolayısı ile yapılan iddianın kaynağı Anonymous olup olmadığı henüz netlik kazanmamıştır.

YourAnonRy0n’ isimli twitter kullanıcısı tarafından yapılan iddialarda ‘OPTurkey’ başlıklı paylaşımında öncelikli saldırılacak hedef listesini https://hatebin.com/qgpyihwbhe url’sinde paylaştı. Bu listede devletin üst kurumları, devlet ve özel bankaların olduğu gözlemlenmiştir. Büyük DDos saldırıları ve diğer saldırılara yönelik SOC ve Siber Defans ekiplerine çok iş düşecek gibi gözükmektedir.

KVKK, ISO 27001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar