10 May, 2024

Dell HACK: 49 Milyon Müşterinin Kişisel Bilgilerinin İhlal Edildiği İddiası!

Dell, satın alma işlemleriyle ilgili müşteri bilgilerini içeren bir Dell portalının ihlal edildiğini belirterek, dün müşterilere veri ihlali bildirimlerini e-postayla göndermeye başladı.

Bleeping Computer’a göre Dell, “49 milyon müşteri kaydını” kapsadığı bildirilen bir veri ihlalini doğruluyor . Dell bir ihlalin meydana geldiğini doğrulasa da ihlalin kapsamı doğrulanmadı. Dark Web’deki bir bilgisayar korsanının, ihlalin yedi yıl öncesinden 2017’ye kadar uzanan bilgiler içeren 49 milyon kaydı içerdiğini iddia ettiği bildiriliyor.

Dell, ihlal sırasında tehdit aktörünün aşağıdaki bilgilere eriştiğini belirtiyor:

İsim

Fiziksel adres

Servis etiketi, ürün açıklaması, sipariş tarihi ve ilgili garanti bilgileri de dahil olmak üzere Dell donanım ve sipariş bilgileri

Şirket, çalınan bilgilerin mali veya ödeme bilgileri, e-posta adresleri veya telefon numaralarını içermediğini ve olayı araştırmak için kolluk kuvvetleri ve üçüncü taraf bir adli tıp firmasıyla birlikte çalıştıklarını vurguladı.

Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.

.

 

İçerik Hakkında:
Dell, satın alma işlemleriyle ilişkili bir portalda yaşanan veri ihlali sonrasında, müşterilere bilgilendirme e-postaları gönderdi. Dell'in doğruladığı veri ihlali, 49 milyon müşteri kaydını içeriyor ve ihlal sırasında erişilen bilgiler arasında isimler, adresler ve sipariş bilgileri bulunuyor. Detaylar içeriğimizde.
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar