[:tr] WEBINAR KAYIT FORMU [:]

[:tr]

Binalyze DRONE ile Kuş Bakışı Olay Müdahale
30 MART 2021 SALI 10.00 – 11.00 DEMO: 11.0011.30

Günümüz teknoloji dünyasında bilgi güvenliği olayları, bir kuruluşa ciddi zarar verebilecek riskler oluşturabilir. Oluşabilecek her türlü risk öncesi/sonrası güvenlik tedbirleri alınmaktadır. Kullanılan teknolojilerin; amaca uygun, hızlı, efektif ve analistlerin iş yükünü hafifletici nitelikte olması beklenirken aynı zamanda belirli standartlara uygunluğu ve hukuki boyutu da göz önünde bulundurulmalıdır.
Binalyze AIR, güncellenen 1.7.31 sürümü ile gelen DRONE ve Endpoint Isolation özellikleri sayesinde global rekabette bir adım daha öne çıkmaktadır.

  • Binalyze DRONE: Otonom çalışan Forensic Drone ile olay müdahaleye hızlı bir bakış gerçekleştirmek mümkündür.  Default uçuş modunda ister MSSP olarak müşterinize gönderin, isterseniz de Enterprise olarak kurumunuzda çalıştırın. Binalyze DRONE sorunlu noktaları yakalamanızı kolaylaştıracaktır. Bu sayede AIR’ın hemen önüne ilk adım olarak keşif yapacak ve investigate edilmesi gereken bilgisayarları da otomatik tespit eden bir adım koyarak “Proactivity” ve “Compromise Assessment” devreye girmiş oluyor.
  • Endpoint Isolation:  En son Sunburst vakasında da gördüğümüz gibi YARA ile hunting yapılması durumunda bir sonraki aşama olan endpoint isolation aşamasını da otomatize etmek gerekiyor. Bu sayede her hangi bir YARA kuralına lockdown tagı ekleyerek anında aksiyon alınması ve 100% emin olduğumuz alarmlarda önce acquire, sonra lock down yaparak yöneticiye email bildirimi mümkün olmaktadır.
  • ISO 27035 Açısından Binalyze AIR: ISO/IEC 27035 ile olayların etkili bir şekilde yönetilmesi, olayları tanımak ve bunlara müdahale etmek, olumsuz etkileri en aza indirmek, adli kanıtları toplamak, düzenleyici ve önleyici kontrolleri oluşturmak, analistler tarafından uzun zaman ve maliyetli olan bu süreci Binalyze AIR aracı sayesinde hız ve maliyetten kazanç sağlayabilmek mümkündür. Uzaktan delil toplayabilme özelliği sayesinde analistlere büyük kolaylıklar sağlamakta ve yeri geldiğinde gerçekleşen siber olay sonrasında, iyileştirmeleri teşvik etmek ce dersler çıkarılması için rapor sunabilmektedir.
  • Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Açısından Binalyze AIRGenelge, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapı sektörlerinden “Elektronik Haberleşme”, “Enerji”, “Su Yönetimi”, “Ulaştırma”, “Bankacılık ve Finans”, “Sağlık”, alanlarında kamu hizmeti veren işletmeleri kapsamaktadır Binalyze AIR, uç noktalardaki bütün olaylara ait kanıtların toplanması, izlenmesi, analiz ve raporlandırılması işlemlerini başarılı bir şekilde yürüten yerli bir teknolojidir. Bu açılardan Rehberin gereklerine uygun bir çözümdür. 

Bu heyecan verici sürümün getireceği yenilikleri ele alacağımız Webinar’ımıza davetlisiniz. Webinar sonunda küçük sürprizler sizleri bekliyor. 

[mnky_heading title=”KONUŞMACILAR” line_color=”#dd3333″]

Moderatör
Erdem Eriş
CyberArts
Founder & CEO

Emre Tınaztepe
Binalyze
Managing Director

[mnky_heading title=”CYBERARTS HAKKINDA” line_color=”#dd3333″]


Söz konusu siber hizmetler olduğunda, tüm kurumlar
her şeyin en iyisini talep eder ve her şeyin en iyisini de hak eder. Siber dünyadaki tecrübelerimizi, sanatçı hassasiyeti ve titizliği ile çalışan diğer kurum ve kişilerle
bir araya gelerek, sıradanlık değil sanat talep eden kurumların hizmetine sunuyoruz.

Her ne yaparsak yapalım içinde “sanat” hep var olacak. CyberArts
olarak bu bizim sözümüz.

Kayıt” butonuna tıklayarak kişisel bilgilerimin CyberArts’ın Gizlilik Sözleşmesi uyarınca kullanılmasını kabul ediyorum.

[:]