18 Nis, 2021

[:tr]Hertfordshire Üniversitesi’ne Siber Saldırı[:en]Cyber ​​Attack on Hertfordshire University[:]

[:tr]Dün Hertfordshire Üniversitesi bir siber saldırı tarafından hedef alındı, bu da üniversitelerin tüm BT ağının kapatılmasına ve bulut tabanlı hizmetlere tüm erişimin engellenmesine neden oldu. Saldırı, e-posta sistemi ve üniversite öğrenci portalının yanı sıra üniversitelerin Wi-Fi ağının da kapatılmasıyla Çarşamba akşamı saat 22: 00’de başladı. Saldırıdan bu yana öğrenciler, Teams gibi Office 365 hizmetlerinin yanı sıra Canvas ve Zoom gibi hizmetler için ödeme yapan diğer üniversitelere de erişemediklerini bildirdi. 

Üniversite web sitesinde , “Dün gece saat 22:00’den kısa bir süre önce Üniversite, Canvas, MS Teams ve Zoom gibi Bulut’takiler de dahil olmak üzere tüm sistemlerimizi etkileyen bir siber saldırıya uğradı. Lütfen BT meslektaşlarımızın durumu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için çok çalıştıklarından emin olun. Tüm çevrimiçi öğretim bugün (15 Nisan Perşembe) iptal edilecek ve bunun öğrencilerin ödev teslim etmesini etkileyebileceğini anlıyoruz. Bunun sonucunda hiç kimsenin dezavantajlı olmayacağına öğrencilerimize güvence vermek istiyoruz. “ şeklinde bir açıklamaya yapıldı.

 

Kaynakça:
itsecurityguru.org

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:en]Yesterday, Hertfordshire University was targeted by a cyberattack, which resulted in shutting down the entire IT network of universities and blocking all access to cloud-based services. The attack started at 22:00 on Wednesday evening with the shutdown of the e-mail system and university student portal, as well as the universities’ Wi-Fi network. Since the attack, students have reported that they have not been able to access Office 365 services such as Teams, as well as other universities that pay for services such as Canvas and Zoom.

On the University website, “Shortly before 22:00 last night, the University was attacked by a cyberattack affecting all of our systems, including those in the Cloud, such as Canvas, MS Teams and Zoom. Please make sure our IT colleagues are working hard to fix the situation as soon as possible. In the statement, “As a result, we understand that all online teaching will be canceled today (Thursday, April 15) and this could affect students’ submission of assignments. As a result, we want to reassure our students that no one will be disadvantaged. “It was said.

 

Reference:
itsecurityguru.org

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:]

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar