21 Nis, 2021

[:tr]Oracle Kritik Güncellemeler Yayınladı [:en]Oracle Releases Critical Updates[:]

[:tr]Oracle birden fazla üründe güvenlik açığını gidermek için uygulamalarında 390 tane güncelleme yayınladı. Saldırganlar sistemi ele geçirmek için yayınlanmış olan güvenlik güncellemelerinden yararlanabilir. Eğer sistemlerinizde Oracle uygulamalarından herhangi biri varsa güncelleme kontrollerini yapmayı unutmayın! 

Oracle, Microsoft’un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketidir. 120.000’i aşkın çalışanı, 380.000’den fazla müşterisi ile 145 ülkede faaliyet göstermektedir. Veri tabanı, uygulama geliştirme araçları, uygulama sunucusu ve de iş uygulamaları alanlarında yazılım çözümleri bulunmaktadır.
Oracle birden fazla güvenlik açığı ve güncellemelerini detaylı bir şekilde yayınladığından dolayı hepsini açıklamak uzun sürecektir. Yayınlanan güncellemelerin hangi uygulamalarda ve ne tür önlemlerin alındığını detaylı olarak görmek için buradaki adresten detaylara ulaşabilirsiniz.  

Oracle Database veya Oracle Fusion Middleware’i etkileyen güvenlik açıkları Oracle Fusion Uygulamalarını etkileyebilir, bu nedenle Oracle müşterileri Fusion Uygulama ortamlarına uygulanacak yamalar hakkında bilgi için Oracle Fusion Applications Kritik Yama Güncelleme Bilgi Belgesi, Oracle Destek Notum 1967316.1’e bakmaları Oracle tarafından önerilmektedir.

 CyberArts bilgi güvenliği ekibi, Oracle’ın en son yayınlamış olduğu kritik güncellemeleri gözden geçirmeyi ve gerekli güncellemeleri uygulamayı tavsiye ediyor.

 

Kaynak:
oracle.com

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:en]Oracle has released 390 updates to its applications to address security vulnerabilities in multiple products. Attackers can take advantage of the security updates that have been released to take over the system. If you have any of the Oracle applications on your systems, don’t forget to check for updates!

Oracle is the world’s second largest software company after Microsoft. It operates in 145 countries with more than 120,000 employees and more than 380,000 customers. There are software solutions in the fields of database, application development tools, application server and business applications.
Since Oracle publishes multiple vulnerabilities and updates in detail, it will take a long time to explain them all. To see in detail the applications of the published updates and what kind of measures have been taken, you can reach the details here.

Vulnerabilities affecting Oracle Database or Oracle Fusion Middleware can affect Oracle Fusion Applications, so Oracle customers are recommended by Oracle to refer to the Oracle Fusion Applications Critical Patch Update Information Sheet, My Oracle Support Note 1967316.1, for information on patches to apply to Fusion Application environments.

The CyberArts information security team recommends reviewing Oracle’s latest critical updates and install the necessary updates.

 

Reference:
oracle.com

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:]

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar