Oracle birden fazla üründe güvenlik açığını gidermek için uygulamalarında 390 tane güncelleme yayınladı. Saldırganlar sistemi ele geçirmek için yayınlanmış olan güvenlik güncellemelerinden yararlanabilir. Eğer sistemlerinizde Oracle uygulamalarından herhangi biri varsa güncelleme kontrollerini yapmayı unutmayın! 

Oracle, Microsoft’un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketidir. 120.000’i aşkın çalışanı, 380.000’den fazla müşterisi ile 145 ülkede faaliyet göstermektedir. Veri tabanı, uygulama geliştirme araçları, uygulama sunucusu ve de iş uygulamaları alanlarında yazılım çözümleri bulunmaktadır.
Oracle birden fazla güvenlik açığı ve güncellemelerini detaylı bir şekilde yayınladığından dolayı hepsini açıklamak uzun sürecektir. Yayınlanan güncellemelerin hangi uygulamalarda ve ne tür önlemlerin alındığını detaylı olarak görmek için buradaki adresten detaylara ulaşabilirsiniz.  

Oracle Database veya Oracle Fusion Middleware’i etkileyen güvenlik açıkları Oracle Fusion Uygulamalarını etkileyebilir, bu nedenle Oracle müşterileri Fusion Uygulama ortamlarına uygulanacak yamalar hakkında bilgi için Oracle Fusion Applications Kritik Yama Güncelleme Bilgi Belgesi, Oracle Destek Notum 1967316.1’e bakmaları Oracle tarafından önerilmektedir.

 CyberArts bilgi güvenliği ekibi, Oracle’ın en son yayınlamış olduğu kritik güncellemeleri gözden geçirmeyi ve gerekli güncellemeleri uygulamayı tavsiye ediyor.

 

Kaynak:
oracle.com

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

< Önceki Sonraki >