14 Mar, 2021

[:tr]Fransa’da Yine Bir Hastaneye Siber Saldırı[:]

[:tr]Dax ve Villefranche-sur-Saône’den sonra, fidye yazılımının kurbanı olan Pyrénées-Atlantiques’teki Oloron-Sainte-Marie hastanesi Fransa’daki siber saldırıya maruz kalan üçüncü hastane oldu. Şubat ayında, Fransa’nın güneybatısındaki Dax ve güneydoğu Rhone bölgesindeki Villefranche-sur-Saône’deki hastaneleri Ransomware (fidye yazılım) saldırılarına maruz kalmıştı.

Oloron-Sainte-Marie hastanesi BT sistemlerinin bir kısmının Ransomware’e maruz kaldığının açıklamasında bulundu. Oloron-Sainte-Marie hastanesi Pazartesi saldırıya uğradı ve ekranda 50.000 dolarlık Bitcoin talebinde bulunan ekranla karşılaştı.

Hastane çalışanları, dijital hasta kayıtlarına ulaşamadığı için kağıt ve kalemle çalışmak zorunda kaldı. Oloron-Sainte-Marie hastanesi; Covid-19’a karşı aşılama çalışmalarına başlandığı bir dönemde ilaç stoklarını ve diğer tıbbi müdahale malzemelerinin takibini sağlayan sistemlerin de saldırıdan etkilendiğinden dolayı gerekli hizmetlerini gerçekleştiremedi ve depo takibini sağlayamadı.

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:]

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram