25 Şub, 2021

[:tr]Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Açısından Binalyze AIR Değerlendirmesi[:]

[:tr]CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ  BİLGİ VE İLETİŞİM GÜVENLİĞİ REHBERİ AÇISINDAN  OLAY MÜDAHALE TEKNOLOJİSİ DEĞERLENDİRMESİ

Bu yazımızda Binalyze AIR ile olay müdahale süreçlerini Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi açısından değerlendireceğiz. Rehber, kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapı niteliğinde hizmet veren işletmelerin bilgi ve iletişim güvenliği kapsamında genel olarak alması gereken tedbirleri belirlemek üzere Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda yayımlanmıştır.

Temmuz 2020’ de yayımlanan bu rehber ile bilgi güvenliği risklerinin azaltılması, ortadan kaldırılması ve özellikle gizliliği, bütünlüğü veya erişilebilirliği bozulduğunda milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik bilgi/verinin güvenliğinin sağlanması için asgari güvenlik tedbirlerinin belirlenmesi ve belirlenen tedbirlerin uygulanması için yürütülecek faaliyetlerin tanımlanması amaçlanmaktadır.

Binalyze AIR

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi ‘nin 12 amacından biri olan yerli ve milli ürün kullanımının yaygınlaştırılması çerçevesinde Binalyze AIR yerli ve aynı zamanda öncü bir olay müdahale teknolojisidir.

Bilişim teknolojilerinize kolayca entegre edilebileceğiniz ve sürekli kanıt toplama özelliği ile olay müdahalelerini çok kısa bir sürede etkin bir şekilde yapabileceğiniz Binalyze AIR ile Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberinin aşağıdaki tedbirleri hayata geçirebilmektedir.

 

Binalyze AIR, belirtildiği gibi uç noktalardaki bütün olaylara ait kanıtların toplanması, izlenmesi, analiz ve raporlandırılması işlemlerini başarılı bir şekilde yürüten yerli ve global rekabette yerini sağlamlaştıran bir teknolojidir. Bu kapsamda Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yayımlamış Olduğu Bilgi Ve İletişim Güvenliği Rehberi açısından tüm gerekliliklere uygun ve etkili bir çözümdür.

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

[:]

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram