11 Kas, 2022

CyberArts Ceo’su Erdem Eriş: Siber Dünyada Sanata Devam

Siber Dünyada Sanata Devam

Kurumların sürdürülebilir siber güvenlik stratejilerini inşa etmeleri ve teknolojileri için uluslararası deneyime sahip danışmanlara ihtiyacı var.

Bir yıl evvel geçerli olan yaklaşım ve teknolojiler bir yıl sonra çöp haline gelebiliyor ve hiç beklemediğimiz teknolojiler bir anda en önemliler listesine girebiliyor. 30 yıl öncesinde güvenli uzaktan bağlantı amaçlı geliştirilen VPN, bugün tam tersine birçok siber saldırının önünü açıyor. Düzenli sızman testlerine ek olarak BAS teknolojilerinin devreye alınması gerektiğini görüyoruz.

Hakimiyeti arttıran NAC çözümleri; esnek, düşük maliyetli ama daha güvenli SD-WAN teknolojileri; ağ trafiğini izleyen NDR; kişisel veri tespiti ve koruması yapabilen yeni nesil DLP çözümleri, hassas kriptografi İletişim için HSM, marka koruması sağlayan tehdit istihbarat platformları, atak yüzeyinizi takip etmenizi sağlayan ASM; önümüzdeki dönemin yükselen trendleri olmaya aday.

Pandemi ile Yakınçağ kağandı ve Dijital Çağ başladı. Bu yeni çağda dijital dönüşüm ve paralelinde siber güvenlik yatırımlarının ivmesi üç katına çıktı. 2023’te başlayacak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Türk markaları siber güvenlikte dünyaya damga vurmaya başlayacak ve CyberArts yerli teknolojilerin dünyada hak ettiği noktalara gelmesi için daha önemli bir oyuncu haline gelecek.


Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.


 

İçerik Hakkında:
Sosyal Medyada Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

İlgili Yazılar