binance-hacklendi-1

Kripto para borsası Binance’e siber saldırı gerçekleştirildi. Tahmini olarak 110 milyon dolarlık kripto para çalındığı söyleniyor fakat kapsam olarak daha büyük olduğu da söylenenler arasında. 

Resmî açıklamalar BNB Chain sosyal medya hesaplarından “Düzensiz faaliyet nedeniyle Binance Akıllı Zincir’i (BSC) geçici olarak duraklatıyoruz” şeklinde yapıldı. İkinci açıklamada ise saldırıyı duyuran yetkililer, fonların güvenliğinden yana bir güven sorunu olmadığını belirttiler. 

Yapılan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Saldırıyı ilk duyuranlardan biri PeckShield adındaki Blokchain teknolojileri üzerine analiz çalışmaları yapan bir güvenlik şirketi, ilk aşamada 2 milyon BNB’nin hareketini tespit etti sonrasında ise daha büyük meblağlar gündeme geldi. 

PeckSield şirketinin paylaşmış olduğu gönderi ise şu şekilde:

Olaya ait bilgiler şu anda bu şekilde olup ilgili çalışmalar halen devam etmektedir. Yukarıda paylaşmış oluğumuz sosyal medya hesaplarından güncel durumların takibini gerçekleştirebilirsiniz. 

Kaynakça:

https://www.webtekno.com/binance-hacklendi-7-ekim-2022-h128624.html

https://twitter.com/peckshield

https://twitter.com/BNBCHAIN


Siber Güvenlik, Dijital Dönüşüm, MSSP, Sızma Testi, KVKK, GDPR, ISO 27001, ISO 27701 ve DDO Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi başlıklarıyla ilgili teklif almak için lütfen tıklayın.


 

< Önceki Sonraki >