Güvenlik, kritik işlevleri kapsayan herhangi bir uygulamanın önemli bir parçasıdır. Güvenlik, yazılım geliştirme yaşam döngüsünün (SDLC) her aşamasında geçerlidir ve yazılımınızın gereksinimlerini uygularken geliştiricilerinizin zihninde ön planda olmalıdır. Bu videoda, güvensiz tasarlanmış bir yazılımın doğurabileceği zafiyet örneklendirilmiştir.

00:00:00 Güvenli Yazılım Geliştirme
00:00:25 İlk iki makale okunabilir, ancak üçüncüsü, makaleyi görüntülemek için premium müşteri olmanız gerektiğini belirten içeriğin üzerinde kayan bir bildirimle engellendi. Sayfa içeriklerini engelleyen bu kayan kutular, siz ödeme yapana kadar görmek istediğiniz içeriğin önüne mecazi bir duvar koydukları için genellikle ödeme duvarları olarak adlandırılır.

00:34:00 Sağ tıklayarak, tarayıcınıza veya tercihlerinize bağlı olarak geliştirici araçlarını alt veya sağ tarafta açan menüden İncele seçeneğini seçebilmelisiniz. Artık web sitesini oluşturan öğeleri/Html’i göreceksiniz.
00:00:37 DIV elemanı sınıf içerisinde bulun premium-customer-blocker üzerine tıklayın. Stilleri kutusunda tüm CSS stilleri göreceksiniz margin-top: 60pxve text-align: center. İlgilendiğimiz stil, display: block. Block kelimesini tıklarsanız, kendi seçtiğiniz bir değeri yazabilirsiniz. None yazmayı deneyin ve bu kutunun kaybolmasını sağlayarak altındaki içeriği ve bir bayrağı ortaya çıkaracaktır. Öğenin bir görüntüleme alanı yoksa, son stilin altına tıklayıp kendi stilinizi ekleyebilirsiniz. Öğe denetçisi ile oynayın ve içerik dahil olmak üzere web sitesindeki herhangi bir bilgiyi değiştirebileceğinizi göreceksiniz.

KVKK, ISO 270001, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, ISO 27701, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri konularında destek ve teklif almak için lütfen

< Önceki Sonraki >